ماساژ در منزل

کشیدگی تاندون و رفع مشکل آن با ماساژ در منزل


hamidra

کشیدگی تاندون آسیبی است که به یک عضله یا تاندون وارد می شود. صدمات جزئی ممکن است فقط باعث کشش بیش از حد عضله یا تاندون شود، در حالی که آسیب های شدیدتر ممکن است شامل پارگی جزئی یا کامل در این بافت ها باشد.

تاندون متشکل از بافت های قوی و انعطاف پذیر شبیه طناب است. تاندون ها ماهیچه های شما را به استخوان ها متصل می کنند و به ما اجازه می دهند اندام هایمان را حرکت دهیم.

تاندون آشیل که ماهیچه ساق پا را به استخوان پاشنه متصل می کند، بزرگترین تاندون بدن است.

اغلب کشیدگی تاندون در ورزشکاران و در ورزش های تماسی، مانند فوتبال، هاکی و بوکس اتفاق می افتد. حتی در ورزش‌های غیر تماسی مانند تنیس، گلف یا قایقرانی نیز میتواند بروز کند. انجام حرکات یکسان و مکرر می‌تواند منجر به کشیدگی تاندون شود.

علائم آن میتواند شامل: درد، التهاب، کبودی، تورم در قسمت آسیب دیده و در بعضی مواقع اسپاسم و گرفتگی قسمت آسیب دیده باشد.

از آنجایی که آسیب تاندون ممکن است هفته ها طول بکشد تا بهبود یابد، استفاده از یک برنامه ماساژ درمانی برای آرام کردن درد و تقویت تاندون آسیب دیده می تواند شانس بیشتری برای بهبودی کامل و سریع به فرد بدهد.

 

 

تاثیر ماساژ بر کشیدگی تاندون

ماساژ درمانی یک روش رایج و موثر برای درمان کشیدگی تاندون است. به این دلیل که عمل ماساژ، فیبرهای تاندون آسیب دیده و بافت عضلانی اطراف را هدف قرار می دهد و روی آنها تاثیر میگذارد، ماهیچه ها را شل می کند و گردش خون و کلاژن سالم را در ناحیه آسیب دیده و اطراف آن تقویت می کند.

کشیدگی تاندون می تواند تا حد زیادی بر حرکت، راحتی و کیفیت زندگی فرد تأثیر منفی بگذارد و در نتیجه می تواند منجر به افزایش استرس و افسردگی شود. ماساژ درمانی نه تنها می‌تواند درد فیزیکی مرتبط با این آسیب را کاهش دهد، بلکه می‌تواند با آرام کردن سیستم عصبی فرد و تشویق ترشح هورمون‌های احساس خوب، به کاهش درد عاطفی نیز کمک کند.

ماساژ های مختلفی برای کمک به درمان این آسیب وجود دارد، اما بهترین آنها برای کشیدگی تاندون شامل موارد زیر است:

ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی روشی موثر برای مدیریت و درمان درد ناشی از آسیب تاندون است، مخصوصا برای کسانی که آسیب در قسمت پاشنه پا یا آشیل را تجربه می کنند این روش ایده آل است. ماساژ ورزشی ترکیبی از اشکال مختلف ماساژ و دستکاری عضلات برای کشش و تحریک عضلات است. این تکنیک با اعمال فشار و اصطکاک مداوم به تاندون برای بهبود درد و تحرک، کشیدگی تاندون را درمان کند.

 

ماساژ اصطکاکی عرضی عمیق

یک ماساژدرمانگر واجد شرایط از حرکات کوتاه به جلو و عقب با انگشتان خود در اطراف ناحیه آسیب دیده استفاده می کند، نه روی آن. این نوع تکنیک آزادسازی فعال یک نوع مدیریت بافت نرم است که برای ترمیم بافت اسکار و ساییدگی‌ها و بازیابی تحرک استفاده می‌شود.

 

ماساژ بافت های عمیق

ماساژ بافت عمیق ممکن است یکی از بهترین سبک های ماساژ برای درمان کشیدگی تاندون باشد. این ترکیب با اعمال فشار محکم و سکته های آهسته  و رسیدن به لایه های عمیق عضله، درد مزمن را درمان می کند. این تکنیک گردش خون را تقویت می کند و بافت اسکار را می شکند، که می تواند تورم را نیز کاهش دهد.

 

یافتن ماساژدرمانی مناسب و ماساژور متخصص برای درمان کشیدگی تاندون را به عهده ما بگذارید.

تهران ماساژ با سابقه ای درخشان در خدمات ماساژ در تهران و خدمات ماساژ در منزل به شما کمک می

کند بهترین خدمات ماساژ و ماساژ در منزل را تجربه کنیدطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب