ماساژ در منزل

کهولت سن چیست و مزایای ماساژ برای این دوران کدامند


علی مومنی

 

کهولت سن

کهولت سن به دوره ای از زندگی گفته می شود که فرد به پایان چرخه زندگی انسان نزدیک تر است. پیری یک مرحله بیولوژیکی معین نیست، زیرا سن تقویمی که با عنوان “پیری” مشخص می شود از نظر فرهنگی و تاریخی متفاوت است.

افراد مسن اغلب توانایی های بازسازی محدودی دارند و نسبت به جوانان بیشتر مستعد ابتلا به بیماری ها، سندرم ها، آسیب ها هستند. فرآیند ارگانیک پیری “کهولت سن” نامیده می شود.

در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم که چگونه ماساژ سالمندان ممکن است برای آنها مفید باشد.

 

ماساژ سالمندان چیست

ماساژ درمانی برای افرادی است که کهولت سن دارند. این نوع ماساژ عوامل زیادی از جمله وضعیت کلی سلامت، شرایط پزشکی و مصرف دارو را در نظر می گیرد که بر بدن افراد مسن تأثیر می گذارد.

ماساژ نوعی درمان مکمل یا جایگزین است، نمی توان آن را نوعی از طب سنتی محسوب کرد اما ممکن است روشی باشد که به مدیریت سلامتی شما کمک می کند.

 

 

با خدمات ماساژ در تهران و ماساژ در منزل به سادگی از مزایای خدمات ماساژ تهران ماساژ و خدمات ماساژ در منزل بهره مند شوید.

 

تهران ماساژ

Tehran-massage.ir

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹

 

کهولت سن

 

 

مزایای ماساژ بر کهولت سن

بسیاری از افراد مسن به طور منظم، فاقد تماس فیزیکی مثبت با دیگران هستند. یک ماساژدرمانگر می تواند این نیاز شما یا یکی از عزیزان را با لمسی که ماساژ فراهم می کند برآورده کند. از دیگر مزایای ماساژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_کاهش استرس

_بهبود دید ذهنی

_مدیریت درد

_افزایش گردش خون

_خواب بهتر

 

 

 

ملاحظات ماساژ در دوران کهولت سن

یک ماساژور چندین عامل را برای افراد در سنین بالا در نظر می گیرد تا مطمئن شود که تجربه آنها ایمن و مفید است. در ادامه به برخی از آنان میپردازیم:

_یک ماساژدرمانگر هنگام ارائه ماساژ سالمندان ابتدا سلامت کلی آنها را در نظر می گیرد. این ملاحظات شامل مشاهده حرکات فرد همراه با پرسیدن سوالاتی در مورد وضعیت سلامتی و سطح فعالیت او می باشد.

 

_فرد در دوران کهولت سن دچار تغییراتی در سیستم های بدن می شود. ممکن است بدن او نسبت به فشار حساس تر باشد، مفاصل ممکن است متفاوت عمل کنند، عضلات و استخوان های وی آسیب پذیرتر می باشند.

 

_مهم است که قبل از ماساژ، درمانگر در مورد هر گونه بیماری فرد مسن مانند آرتریت، سرطان، شرایط گردش خون، دیابت، بیماری های گوارشی و یا بیماری های قلبی اطلاع داشته باشد.

ممکن است فرد مبتلا به زوال عقل یا بیماری آلزایمر باشد. یک ماساژور قبل از انجام ماساژ باید از تمام شرایط سلامتی آگاه باشد.

 

_اگر فرد داروی خاصی را برای درمان بیماری‌ مصرف می‌کند، به ماسور اطلاع دهید. آنها می توانند ماساژ را بر اساس اثرات داروها تغییر دهند.

 

_با افزایش سن و کهولت سن، ضخامت و دوام پوست افراد تغییر می کند. ماساژدرمانگر تعیین می کند که چه میزان فشاری می تواند به طور ایمن به پوست آنها وارد کند. فشار بیش از حد می تواند منجر به شکستگی یا تحریک پوست شما شود.

 

_افراد مسن ممکن است به دلیل کاهش جریان خون، وضعیت سلامتی یا دارو، آستانه درد پایینی داشته باشند و دچار افزایش حساسیت به درد شوند. هنگامیکه احساس کردید نمی توانید فشار را تحمل کنید حتما ماساژور را در جریان بگذارید تا از ایجاد آسیب و ناراحتی جلوگیری کند.

 

_سالمندان با افزایش سن ممکن است نسبت به گرما یا سرما حساس تر شوند. همچنین ممکن است تنظیم دمای بدن برای آنان دشوار باشد. هر گونه حساسیت به دما را برای ماساژور ذکر کنید.

 

مجموعه تهران ماساژ آماده ارائه خدمت ماساژ در منزل با با لاترین کیفیت ممکن برای همشهریا تهرانی عزیز میباشد.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب