ماساژ در منزل

گرفتگی عضلات و تاثیر ماساژ در منزل روی آن


علی مومنی

 

گرفتگی عضلات چیست

گرفتگی عضلات، انقباضات ناگهانی و غیرارادی است که در عضلات مختلف رخ می دهد. این انقباضات اغلب دردناک هستند و می توانند بر عضلات مختلف بدن تأثیر بگذارند.

عضلاتی که معمولاً درگیر می شوند عبارتند از عضلات پشت ساق پا، پشت ران و جلوی ران.

همچنین ممکن است گرفتگی هایی را در مواردی مانند دیواره شکم، بازوها، دست ها و پاها تجربه کنید.

درد شدید گرفتگی می تواند شما را در طول شب از خواب بیدار کند یا راه رفتن را برای شما دشوار کند.

شایع ترین علامت گرفتگی عضلانی، درد ناگهانی و تیز است که از چند ثانیه تا ۱۵ دقیقه طول می کشد.

بعضی مواقع، یک توده برآمده از بافت عضلانی نیز در زیر پوست بوجود می آید.

اسپاسم ها در لحظه دردناک و غیرقابل کنترل هستند. گاهی اوقات می توانند نفس شما را بند بیاورند. درمان دستی بافت نرم یا ماساژ یک تکنیک موثر برای تسکین اسپاسم و درد ناشی از آن است.

 

Tehran-massage.ir

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹

گرفتگی عضلات

“به روزترین مرکز خدمات ماساژ در تهران و خدمات ماساژ در منزل با ارائه تمامی خدمات ماساژ و ماساژ در منزل”

 

تاثیر ماساژ درمنزل بر گرفتگی عضلات

ماساژ اغلب می تواند با کاهش اسپاسم عضلانی برای فرد مفید باشد. اسپاسم عضلانی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از شایع ترین علل اسپاسم عضلانی عبارتند از: کم آبی عضلانی، گردش خون ضعیف، عدم کشش قبل از ورزش شدید، ورزش و فعالیت شدید در گرما و فشار بیش از حد روی عضله در طول ورزش یا فعالیت.

ماساژورها از طریق اعمال ماساژ مناسب به کاهش درد و بهبود آرامش کمک می کنند.

 

 

مناسب ترین ماساژ برای کاهش گرفتگی عضلات چیست

برای کاهش اسپاسم های عضلانی می توان از انواع ماساژها استفاده کرد اما مناسب ترین نوع آنها که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

 

ماساژ بافت های عمیق

ماساژ بافت عمیق می تواند اسپاسم عضلانی را با تسکین تنش عضلات کاهش دهد. این ماساژ با ایجاد کشش و شل کردن عضله در بافت های عضلانی عمیق که دچار گرفتگی و تنش شده اند، اسپاسم ها را از بین می برد.

 

ماساژ درمانی

اسپاسم عضلانی را می توان با ماساژ درمانی کاهش داد. این ماساژ بر روی دستکاری ماهیچه ها تمرکز دارد تا فرد را از نظر جسمی و ذهنی آرام کند. خستگی عضلانی عامل رایج دیگری است که باعث اسپاسم عضلانی می شود. ماساژ درمانی با کشیدن ماهیچه ها، افزایش جریان لنفاوی و ایجاد آرامش عضلانی، خستگی عضلانی را از بین می برد. حذف مواد زائد از طریق این تکنیک نقش بسزایی در کاهش اسپاسم عضلانی ایفا می کند.

 

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی معمولاً برای کاهش گرفتگی عضلات استفاده می‌شود. این تکنیک با ایجاد اصطکاک بین پوست و انگشتان باعث افزایش گردش خون در ناحیه درمان می‌شود. اغلب اوقات اسپاسم عضلانی به دلیل کمبود گردش خون رخ می دهد.

تجمع مواد زائد و کمبود اکسیژن و مواد مغذی می تواند باعث خستگی و ضعف عضلانی و در نتیجه اسپاسم عضلانی شود. افزایش گردش خون و جریان لنفاوی، حذف مواد زائد و در دسترس بودن اکسیژن و مواد مغذی را بهبود می بخشد. بهبود دفع مواد زائد و در دسترس بودن اکسیژن و مواد مغذی، از خستگی و ضعف عضلانی جلوگیری می کند و اسپاسم را کاهش می دهد.

عضلات یکی از مهمترین و کلیدی ترین قسمت های بدن میباشد که مسئولیت حرکت اندام هارو به عهده دارند و ماساژ برای عضلات واجب میباشد.

 

مجموعه ماساژ در تهران با ارسال ماساژورهای حرفه ای خدمت همشهریان تهرانی عزیز ، امر ماساژ در منزل را با بالاترین کیفیت ممکن سهل و آسان کرده است.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب